• O školi

Color Press Grupa” kao najveći izdavač magazina u regionu sa 64 izdanja i 9 internet portala u 6 republika bivše Jugoslavije, svake godine zapošljava određen broj novih novinara i urednika koji kasnije rade na nekom od projekata i izdanja unutar grupe.

Prednost pri zapošljavanju imaju kanidati koji prođu Školu za novinare i urednike CPG u kojoj polaznici kroz 32 časa u toku dva meseca prolaze sve najznačajnije segmente rada unutar sistema kompanije i prilagođavaju se za način rada u showbizz i lifestyle magazinima čijim izdavanjem se CPG bavi.

Iz svake generacije 2-3 najuspešnija polaznika dobije posao u CPG.

Časove grupama od 12 do 15 polaznika drže dugogodišnji urednici, redaktori i novinari Color Press Grupe (Lidija Ćulibrk, Robert Čoban, Aida Bajazet i drugi…)

Časovi se održavaju subotom od 10,00 do 14,30 u prostorijama Color Press Grupe, Temerinska 102, Novi Sad.