• Najsvežije na sajtu

 • CPG portali

 • « | Početak | »

  U toku upis u Školu za novinare i urednike CPG! Pročitajte utiske prethodne generacije nakon prakse u magazinu “Lepota i zdravlje”

  jelena.jovicic | 03. March 2016

  FINAL3

  Prolećni semestar Škole za novinare i urednike u Color Press Grupi počinje u subotu 5. marta. Ovog semestra biće upisana 20. generacija Škole.

  “Color Press Grupa” kao najveći izdavač magazina u regionu sa 64 izdanja i 11 internet portala i 70 konferencija i različitih događaja u 6 republika bivše Jugoslavije, svake godine zapošljava određen broj novih novinara i urednika koji kasnije rade na nekom od projekata i izdanja unutar grupe.

  Prednost pri zapošljavanju imaju kanidati koji prođu Školu za novinare i urednike CPG u kojoj polaznici kroz 55 časova u toku tri meseca prolaze sve najznačajnije segmente rada unutar sistema kompanije i prilagođavaju se za način rada u showbizz i lifestyle magazinima čijim izdavanjem se CPG bavi.

  Prošla generacija imala je priliku da jednonedeljnu praksu obavlja u redakciji “Lepota i zdravlje”, u magazinu i na portalu lepotaizdravlje.rs, a u nastavku vam prenosimo njihove utiske.

  Najteži (ili najčudniji) zadatak koji sam dobila:

  “Čudnih zadataka u mojoj nedelji nije bilo, ali ko zna šta će snaći kolege koje tek dolaze! A najteži zadatak – izveštavanje sa konferencije Pro-Femina. Veliki je izazov događaj koji traje nekoliko sati „smestiti“ u svega nekoliko hiljada karaktera i iz obilja informacija izvući one koje najjasnije prikazuju suštinu”, Marija Milošević

  Moj savet kolegama koji na praksu dolaze posle mene:

  “Svima savetujem da budu opušteni i da pitaju sve što ih interesuje. Ovo je idealna prilika da se upoznaju sa radom u redakciji, da vide kako se uređuje tekst, biraju fotografije…”, Lara Čakširan

  Stvar koja me je najviše iznenadila prvog dana u redakciji L&Z je: 

  “Tišina i mir u redakciji. Samo su se čuli zvuci tipkanja po tastaturi”, Mirjana Raić

  Novinarstvom sam se “zarazila”

  “Još 90-ih dok sam radila u NIP “Student”, a Novinarsko-urednička škola CPG mi je pomogla da se ponovo osećam kao svoj na svome, Svetlana Milin

  Najteži (ili najčudniji) zadatak koji sam dobila:

  “Možda najdraži? Prikaz evolucije stila Anđeline Džoli čiju karijeru pratim od malena, kao i zadatak koji sam dobila za časopis Hausbau, u kojem ću kombinovati novinarstvo sa svojim dosadašnjim pozivom”, Jelena Veljković

  Moj savet kolegama koji na praksu dolaze posle mene: 

  “Budite opušteni i slobodni da izrazite svoju kreativnost dok budete obavljali radne zadatke. Uživajte u jedinstvenoj prilici koja je pred vama”, Sanja Ujvari

  Časove grupama od 12 do 15 polaznika drže dugogodišnji urednici, redaktori i novinari Color Press Grupe Lidija Ćulibrk, Jelena Bačić-Alimpić, Robert Čoban, Mirjana Pantoš, Angelina Čakširan, Aida Bajazet, Žikica Milošević, Jasmina Ubiparip, ali i kolege iz drugih medija: Aleksandar Filipović, Jakša Šćekić, Marina Kosanović, Vesna de Vinča, Eržika Pap Reljin, Branka Opranović, Zoran Torbica i mnogi drugi.

  Časovi se održavaju subotom od 10,00 do 15,15 u prostorijama Color Press Grupe, Temerinska 102, Novi Sad.
  11 subota po 5 časova – 55 časova:

  10,00 – 12,00 – 1-2. čas
  Pauza 15 min
  12,15 – 13,15 – 3. čas
  13,15 – 15,15 – 4-5. čas

  PARTICIPACIJA: 9.900 dinara + PDV = 11.880 RSD

  Color Press Grupa stipendira sa po jednom školarinom jednog polaznika/polaznicu romske nacionalnosti i jednog polaznika sa invaliditetom.
  Uplatnicu možete preuzeti ovde.

  Nakon što uplatite participaciju – fotografišite ili skenirajte overenu uplatnicu i zajedno sa svojim ličnim podacima (Ime i prezime, datum i mesto rođenja, završene škole, poznavanje jezika, eventualno radno iskustvo i mobilni telefon) i jednom Vašom fotografijom pošaljite na mail adresu: SkolaCPG@gmail.com

  Broj mesta je ograničen.

  Sva pitanja u vezi CPG škole možete da šaljete na mail SkolaCPG@gmail.com

  Rubrike: Vesti | Comments Off on U toku upis u Školu za novinare i urednike CPG! Pročitajte utiske prethodne generacije nakon prakse u magazinu “Lepota i zdravlje”

  Komentarisanje je za sada onemogućeno.