• Najsvežije na sajtu

 • CPG portali

 • « | Početak | »

  Novinarsko-urednička škola “Color Press Group”

  CPG škola | 10. September 2008

  Novinarsko urednička školaU sklopu kompanije “Color Press Group” već četiri godine funkcioniše novinarsko-urednička škola koja će ove jeseni upisati devetu generaciju polaznika.

  Novinarsko-urednička škola osnovana je u cilju edukacije mladih ljudi koji žele da se bave ovim atraktivnim pozivom. Uz savremen i dinamičan pristup naši predavači upoznaju polaznike sa svim etapama posla u zaokruživanju jednog časopisa – od pisanja novinskog teksta do uredničkih zaduženja – čime ih osposobljavaju za različite poslove u medijskim kućama.

  Tokom tromesečnog kursa predavači, iskusni novinari i urednici naše kompanije, pokušaće da prenesu polaznicima svoje znanje, inače dokazano ogromnim tiražima novinskih izdanja koja rade. Neki od njih su : redaktorke Mirjana Pantoš i Angelina Čakširan, pr kompanijeMilica Milić, dugogodišnji urednika najtiražnijeg tabloida «Svet» , Svetislav Stojanović, šef produkcije tinejdžerskih izdanja Aleksandra Prusina i mnogi drugi.

  Po završetku kursa oni koji su pokazali najbolje rezultate dobiće šansu da se uključe u rad naše kompanije kao novinari-saradnici ili kao pomoćnici urednika (za početak) na našim mnogobrojnim izdanjima, i tako postanu deo uspešnog tima.

  Nekadašnji polaznici ovog kursa danas pretaču svoje znanje u praksu uređujući neka od najtiražnijih izdanja CPG: Marko Čavić je urednik časopisa “Mobi”, Jelena Nadaš radi “Bravo Girl”, Ivana Stanišić “TV Novele”, a Maja Tadić je zadužena za “Lekovito bilje”.

  Rubrike: Vesti | Comments Off on Novinarsko-urednička škola “Color Press Group”

  Komentarisanje je za sada onemogućeno.